środa, 28 października 2015

Poznajemy teatr "od kuchni" cz. 1

     W klasie drugiej realizujemy program "Zabawa w teatr", w ramach którego będziemy poznawać "teatr od kuchni". W tym celu wybraliśmy się do znanego nam już Teatru Animacji w Cieplicach.        
      Tym razem nie była to sztuka, którą oglądaliśmy na widowni. Tym razem uczestniczyliśmy w próbie przedstawienia pt. "Czerwony Kapturek". Pracownicy teatru zaprosili nas na scenę. Tam usiedliśmy na ogromnym, mięciutkim dywanie i przyglądaliśmy się jak aktorzy rozgrzewają swoje ciało, aparat mowy, uczą się na pamięć roli. Poznaliśmy co robi reżyser, scenograf, inspicjent, operator światła i sufler. Zobaczyliśmy jak aktorzy uczą się poruszania po scenie, gdy jeszcze nie ma scenografii. Niektóre ćwiczenia wykonywaliśmy wspólnie, np.: ćwiczenia mowy, naśladowanie różnego rodzaju chodzenia, itp. Na zakończenie próby obejrzeliśmy przedstawienie i mogliśmy zobaczyć jak wygląda widownia ze sceny (niesamowite wrażenie). Wykonaliśmy sobie również zdjęcia na prawdziwym krześle reżysera. Może w przyszłości ktoś z nas nim zostanie???
     W tym dniu była przepiękna pogoda, więc postanowiliśmy podziwiać złotą polską jesień na pobliskim placu zabaw. Wycieczkę skończyliśmy w ulubionej naszej restauracji :)
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz