środa, 12 kwietnia 2017

Na indiańskim szlaku

           Wczoraj w ramach podsumowania bloku o Ameryce Północnej braliśmy udział w zabawie pt. "Na indiańskim szlaku". Poznaliśmy zwyczaje i kulturę rdzennych mieszkańców Ameryki. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób Indianie się witają ze sobą, czym się żywią, w jaki sposób polują, dlaczego malują swoje ciała, w jaki sposób się modlą. Najpierw wykonaliśmy sobie pióropusze i pomalowaliśmy twarze. Nauczyliśmy się indiańskiego pląsu, a także ułożyliśmy taniec "Modlitwa o deszcz" do indiańskiej melodii "Tatanka". Całkiem nieźle nam poszło, bo dziś od samego rana leje. Mogliśmy również sprawdzić swoją sprawność fizyczną urządzając polowanie na zwierzynę, a także skakanie po skałach. Z chusty animacyjnej stworzyliśmy wigwam, nadawaliśmy też sobie indiańskie imiona. Tworzyliśmy amulety i łapacze snów. Poznaliśmy indiańskie instrumenty fletnię pana i deszczowy kij. Świetnie się bawiliśmy.
          Na zajęciach gościliśmy kuzyna Julianki Charliego, który mieszka w Hiszpanii. Bardzo mu się podobało u nas w klasie i powiedział, że chciałby z nami chodzić do szkoły. My też polubiliśmy Charliego, może jeszcze kiedyś nas odwiedzi.
 

 

1 komentarz:

  1. W imieniu Charliego dziękuję za wspaniały dzień i możliwość uczestniczenia w zajęciach .Charly szybko znalazł wspólny język z dziećmi i świetnie się bawił.To dla niego nowe doświadczenie.Jeszcze raz bardzo dziękujemy.��

    OdpowiedzUsuń