niedziela, 14 maja 2017

11 maja - Dzień bez Śmiecenia

            Dzień 11 maja jest Dniem bez Śmiecenia. Z tej okazji do naszej szkoły zawitali goście, pracownicy ZGiUK, by przeprowadzić z nami niecodzienną lekcję.
           Mogliśmy porozmawiać na temat segregacji odpadów. Dowiedzieliśmy się, gdzie w naszym mieście znajduje się składowisko odpadów, obejrzeliśmy film, z którego dowiedzieliśmy się, że lubański ZGiUK  otrzymał prestiżową nagrodę i tytuł Modernizacja Roku 2014 za modernizację Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich w Lubaniu. W kolejnej części zajęć uczyliśmy się odróżniać śmieci od odpadów a także je segregowaliśmy. Wiemy, że odpady są segregowane jeszcze raz w Centrum Utylizacji i przetwarzane. Rozumiemy już na czym polega proces recyklingu (dawanie odpadom drugiego życia). Wykonaliśmy kilka doświadczeń i wiemy, że segregacja odpadów jest ważna dla wszystkich mieszkańców Ziemi.
           Na zakończenie otrzymaliśmy odznakę EkoBohatera i złożyliśmy ślubowanie. Dostaliśmy też słodkie upominki i ciekawe książeczki. Dzisiejsze warsztaty bardzo nam się podobały i uświadomiły, że i my, mali uczniowie możemy mieć wpływ na nasze środowisko. Dziękujemy p. Damianie Fedczak za ciekawe i pouczające spotkanie.
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz