piątek, 19 czerwca 2015

Wycieczka do Wrocławia

          Dnia 15 i 16 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszego dnia wdrapaliśmy się na najwyższy budynek w Polsce Sky Tawer. Tak naprawdę wjechaliśmy tam na 49 piętro windą. Gdy wysiadaliśmy ukazała się nam przepiękna panorama miasta. Na dole natomiast bawiliśmy się na karuzelach i graliśmy na wielkich grach komputerowych. Odwiedziliśmy również Mc'Donalds.   
          Następnie zwiedzaliśmy Wrocław. Byliśmy na Starówce, podziwialiśmy Ostrów Tumski. Widzieliśmy też mnóstwo mostów. Dowiedzieliśmy się, że Wrocław jest stolicą Dolnego Śląska, i że przez Wrocław przepływa Odra. Szukaliśmy krasnali, a szczególnie Życzliwka z legendy, którą nam pani czytała na lekcji. Udało nam się znaleźć tylko kilka krasnali. Następnie byliśmy w manufakturze, w której produkuje się lizaki i cukierki. Mogliśmy sami wykonać lizaki.
          Na drugi dzień pojechaliśmy do wrocławskiego ZOO. Najfajniejsze było Afrykanarium. Po długim czekaniu w kilometrowej kolejce udało się nam zwiedzić to magiczne miejsce. Najpiękniejsze były ogromne akwaria, w których pływały przeróżne ryby, żółwie, płaszczki i inne zwierzęta. Odwiedziliśmy też mini zoo, a na końcu odpoczywaliśmy na placu zabaw. To była wspaniała wycieczka.
 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz