środa, 7 grudnia 2016

Turniej rycerski

           Na zakończenie bloku tematycznego o rycerstwie i zamkach nasze klasy IIIa, IIIb i II c wybrały się na Zamek Czocha. Na drzwiach wejściowych do sali marmurowej znaleźliśmy ogłoszenie, z którego wynikało, że potrzebni są na zamku nowi mieszkańcy, m. in:  król i królowa, damy dworu, rycerze, smoki, paziowie, kuglarze, itp. Szybko przebraliśmy się w odpowiednie stroje i rozpoczęliśmy zabawę.
          Najpierw odbyło się losowanie i podział na grupy. Pierwszym zadaniem było dokończenie rysowania zamku. Kolejne zadania to: ułożenie postaci rycerza z puzzli i określenie jego cech, stworzenie z figur geometrycznych smoka i rozwiązanie rebusów. Następnie odbyły się ćwiczenia sprawnościowe, np.: rzut piłeczką do celu, łapanie obręczy na szablę, wyścigi konne, jazda z księżniczką na worku, wyścig z tarczą na głowie. W międzyczasie uczyliśmy się krótkich pląsów, okrzyków i tańców integracyjnych. Po wyczerpującej zabawie udaliśmy się na spoczynek. Spaliśmy, jak przystało na prawdziwych rycerzy, w jednej sali, na materacach rozłożonych na podłodze.  
          Następnego dnia, po śniadaniu, podzieleni na grupy wraz z przewodnikami udaliśmy się na wycieczkę po zamku. Poznaliśmy jego historię i legendy z nim związane. Ostatnim naszym zadaniem było odnalezienie skarbu ukrytego w skarbcu. Obdarowani prezentami, pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
          Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły nam zorganizować wycieczkę. Szczególne podziękowania kierujemy do dyrektora Zamku Czocha, który oddał nam zamek w posiadanie na dwa dni, pani Marzenie Różańskiej, Agnieszce Wandycz, Agnieszce Baszak, Katarzynie Maras, Justynie Torbicz, Joannie Kaprzyk, Kindze Sikorskiej, Annie Jończyk-Urban, panu Krzysztofowi Dubienieckiemu, państwu Aleksandrze i Markowi Duma oraz Magdalenie i Tomaszowi Kogut.
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz