czwartek, 22 grudnia 2016

Wigilijny Gość

              Dzisiejszy dzień był dla nas wyjątkowy. To ostatni dzień przed świętami. Jak co roku w naszej szkole odbywają się jasełka. W tym roku przygotowały je kl. II e, III d i III e wraz z wychowawcami. To było wspaniałe przedstawienie. Cofnęliśmy się w czasie, aż do czasu, gdzie żył Święty Franciszek. Ten Święty był twórcą pierwszych szopek i przedstawień jasełkowych. Razem mogliśmy przeżywać dzień narodzin Jezusa przy śpiewie skocznych pastorałek w przecudnej scenerii.
               Następnie udaliśmy się do klasy, gdzie nasi rodzice przygotowali wieczerzę. Czekał tam na nas gość - Pani Wacława Haręzga, nauczycielka, która jest już na emeryturze. Przywitaliśmy Ją bardzo serdecznie. Później dzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia. Pani Wacława przeczytała nam fragment naszej lektury "Dzieci z Bullerbyn". Dowiedzieliśmy się jak dzieci obchodzą święta w Szwecji. Wyszukiwaliśmy podobieństwa i różnice w ich obchodach. Na zakończenie, jak każe tradycja śpiewaliśmy wspólnie kolędy przy akompaniamencie skrzypiec, na których wspaniale grała nasza koleżanka Weronika.
               Po obfitym posiłku poszliśmy na spacer i urządziliśmy Wigilię ptaszkom. Poczuliśmy się przez chwilę jak bohaterowie książki Lisa, Britta, Anna, Lasse, Bosse i Olle. Do zobaczenia w Nowym Roku.
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz